Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Juwenalia Elbląskie 2024

Juwenalia Elbląskie 2024

6 czerwca studenci przejęli Elbląg podczas Juwenaliów Elbląskich 2024 - największego wydarzenia organizowanego przez ANS w Elblągu.

Juwenalia oficjalnie otworzył Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni, po czym studenci, wykładowcy oraz pracownicy ANS w Elblągu wspólnie z uczniami, w wesołych nastrojach oraz w rytm dobrej muzyki przemaszerowali ulicami Elbląga.

Barwny korowód zatrzymał się przy Urzędzie Miejskim, gdzie Wiceprezydent Miasta Elbląg Piotr Kowal wręczył Przewodniczącemu Rady Studentów ANS w Elblągu Wiktorowi Eliasowi klucze do miasta.

Ale parada była dopiero początkiem atrakcji.

Z przystani Grupy Wodnej wystartowało jedenaście zespołów biorących udział w Akademickich Zawodach Kajakarskich o Wiosło Rektora ANS w Elblągu. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

  • 1 miejsce - Daniel Dobrans oraz Agata Krzyżopolska,
  • 2 miejsce - Robert Mazur oraz Wojciech Turski,
  • 3 miejsce - Jerzy Buriak oraz Adrian Paradowski.

Nie były to jednak jedyne sportowe zmagania zaplanowane na ten dzień. Drużyny reprezentujące wszystkie instytuty ANS w Elblągu uczestniczyły w Turnieju Siatkówki. Startujące zespoły dały z siebie wszystko, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Instytutu Ekonomicznego. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego. Brązowe medale zdobyła drużyna reprezentująca Instytut Politechniczny.

Kolejnym punktem programu były warsztaty samoobrony, w trakcie których Daniel Dobrans zaprezentował techniki obrony przed napastnikiem.

Następnie wszyscy chętni mogli dołączyć do Małgorzaty Wilczak-Kalinowskiej z Margot Nauka Tańca, która zademonstrowała jak należy tańczyć salsę.

W trakcie całego wydarzenia dostępnych było również wiele dodatkowych atrakcji. Byk mechaniczny, motorówki, rowery wodne, kajaki, a także różne konkursy i konkurencje sprawiały, że nikt z obecnych nie mógł się nudzić. Ponadto każdy mógł skosztować potraw z grilla serwowanych przez Elbląski Klub Szefów Kuchni.

Na zakończenie Juwenaliów organizatorzy przygotowali after party w Domu Rektora, gdzie DJ Prestige zadbał o świetną zabawę do późnych godzin nocnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w Juwenaliach Elbląskich 2024!


Data publikacji: 07 czerwca 2024

Przewiń do góry