Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Studenckie akcje charytatywne

Okres Świąt Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy i magiczny czas. Są to chwile, kiedy w  sercach każdego z nas budzi się to co dobre, i tą dobrocią chcemy się dzielić z innymi. Jak co roku, również i tym razem studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Elblągu podejmują różnego rodzaju przedsięwzięcia charytatywne.

W ostatnim czasie w murach Uczelni odbyły się dwie akcje przeprowadzone przez Studenckie Koło Myśli Społecznej i Politycznej SENEKA. Organizowana przez nich od wielu lat kampania „Moc Krwi” (wcześniej Wampiriada) w tym roku zachęciła 34 osoby do dołączenia do grona honorowych krwiodawców. Oczywiście nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanej słodkiej CIASTOMANII, która 15-toma blachami łakoci umiliła dzień całej społeczności akademickiej PWSZ w Elblągu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast przeznaczone zostały na zakup niezbędnych akcesoriów oraz prezentów mikołajkowych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kasprzaka w Elblągu. Oba przedsięwzięcia pokazały, że studenci są aktywni i chcą pomagać na tyle na ile mogą. Jak widać chcą i mogą jeszcze dużo! W tym roku grudzień w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu wypełniony jest charytatywnymi zbiórkami. Już jutro tj. 12 grudnia Rada Studentów zaprasza na „Mikołajkowy Lunch”.  Będzie to świąteczny kiermasz, który zawita w godzinach 9:00 - 12:00 do wszystkich instytutów PWSZ w Elblągu, a dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. Jeszcze w tym tygodniu kwestę pod hasłem "pomagając stajemy się lespi" rozpoczynają studenci I roku Pedagogiki specjalnej, którzy otrzymane słodycze, maskotki oraz przybory szkolne przekażą dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uścicach. Natomiast 19 grudnia Klub Ambasadora PWSZ w Elblągu zachęca do przynoszenia wszelakich produktów użytku codziennego – zbiórka będzie na rzecz Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Potrzebne jest Wszystko! Kredki, mazaki, kolorowanki, książeczki itd.

- Nie naprawimy świata. To nie jest możliwe, ale możemy pokazać, że jesteśmy jego dobrą stroną – pisze redakcja Studenckiej Gazetki NETKA.


Data publikacji: 11 grudnia 2018

Przewiń do góry