Budownictwo to praktyczny i ponadczasowy kierunek studiów, który zagwarantuje Ci solidne wykształcenie, a tym samym pewne zatrudnienie.
Jeśli masz techniczne zainteresowania i wyobraźnie przestrzenną, jesteś dociekliwy i lubisz pracować w zespole studia inżynierskie na kierunku budownictwo z pewnością są dla Ciebie!
Poznaj korzyści studiowania na kierunku budownictwo
Dzięki inżynierskim studiom I stopnia na kierunku budownictwo zdobędziesz szereg umiejętności i kompetencji. Zostaniesz wyposażony w praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci podjąć pracę zaraz po ukończeniu studiów.
Jak to możliwe? Przekonaj się, co wyróżnia nasze studia na tle innych uczelni:
przedstawiciel handlowy ds. sprzedaży materiałów budowlanych
specjalista-urzędnik – np. w urzędzie miasta, gminy czy w starostwach powiatowych
specjalista tej branży w placówkach naukowo-badawczych i oświatowych
Ponadto po ukończeniu studiów możesz ubiegać się o uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zarówno przy projektowaniu, jak i kierowaniu robotami budowlanymi.
Takie uprawnienia poszerzają horyzonty i znacznie zwiększają wysokość zarobków każdego inżyniera.
Praktyczny wymiar studiów
Poczuj praktyczny wymiar studiowania: aż 6-miesiecy praktyki w wybranym zakładzie, firmie, instytucji związanej ze studiowanym kierunkiem. To ponad 2 razy więcej niż studenci budownictwa na większości uczelni! Pełny semestr studiów, to wystarczający okres, aby zapoznać się z realiami pracy w zawodzie budowlańca i poznać działania prowadzone przez specjalistów na różnych stanowiskach.
Dzięki temu zdobędziesz doświadczenie zawodowe i poznasz oczekiwania potencjalnego pracodawcy, dla którego będziesz idealnym kandydatem do pracy.
Wybierając nasze budownictwo masz możliwość szybszego zdobycia uprawnień budowlanych – praktyki studenckie odbywane w trakcie studiów możesz wliczyć do stażu wymaganego przed egzaminem na uprawnienia budowlane.
Wykładowcy praktycy
Zajęcia poprowadzą dla Ciebie wykładowcy-praktycy. Część z nich na co dzień pracuje na budowach, czy w biurach projektowych. Wśród kadry znajdują się wykładowcy-praktycy, którzy są członkami komisji egzaminacyjnej na uprawienia budowlane.
wiele zajęć poprowadzą dla Ciebie wykładowcy z Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zdobędziesz więc tę samą wiedzę, co absolwenci tych prestiżowych uczelni,
dzięki małej liczbie studentów w grupie gwarantujemy Ci dobry kontakt z wykładowcą,
dzięki aplikacji mobilnej USOS, masz szybki dostęp do swoich ocen i informacji z Uczelni
Czego nauczysz się w trakcie studiów?
Projektować podstawowe obiekty i elementy budowlane.
Planować, organizować i nadzorować prace budowlane.
Dobierać i stosować materiały budowlane.
Dobierać technologie stosowane w budownictwie.
Kierować zespołami i firmą budowlaną.
Stosować techniki komputerowego wspomagania prac inżynierskich
W programie studiów na kierunku budownictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.: Metody komputerowe w mechanice budowli, Wytrzymałość materiałów, Technologia i organizacja robót budowlanych, Materiały budowlane, Instalacje budowlane, Podstawy Building Information Modeling
Jak się studiuje budownictwo?
Przekonały mnie długoterminowe praktyki zawodowe, dobrze zdobyć doświadczenie już w trakcie studiów. Mam świadomość, że po zdobyciu wykształcenia w tym zawodzie, z łatwością znajdę dobrze płatną pracę
Kamil, 2 rok budownictwa
Budownictwo wydało mi się bardzo interesującym kierunkiem, po którym łatwo o pracę. Ponadto spodobało mi się to, że budownictwo łączy pracę na komputerze przy projektowaniu z pracą w terenie
Ania, 1 rok budownictwa
Dyplomowa praca aplikacyjna, którą tworzyłem na zlecenie firmy Mostostal otworzyła mi ścieżkę kariery w tej firmie. Umowę o pracę podpisałem zaraz po obronie pracy inżynierskiej. Obecnie awansowałem na kierownika dużego projektu, który aktualnie realizujemy
Adam, absolwent budownictwa
Nowoczesna infrastruktura
Będziesz uczył się zawodu w nowoczesnych laboratoriach, wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt i najnowsze oprogramowanie, co znacząco wpływa na komfort studiowania.
W Instytucie znajduje się również biblioteka i czytelnia oraz „Strefa Chill”, w której będziesz mógł odpocząć w przerwach między zajęciami.
Posiadamy własny Dom Studencki zlokalizowany w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie parku oraz posiadający dogodne połączenie komunikacyjne z Uczelnią. To nowoczesny budynek z siłownia i sauną, który zapewni Ci komfortowe warunki mieszkania w miłej atmosferze.
Jak dostać się na budownictwo? - progi punktowe
Podstawą wpisania na listę studentów jest uczelniany wskaźnik rekrutacyjny W obliczany ze wzoru: W = 2 *P1 + 0,25 *P2 + 0,25 *P3, gdzie P1, P2, P3 – są to punkty za przedmioty maturalne:
matematyka albo fizyka albo informatyka (P1)
język polski (P2)
język obcy (P3)
W przypadku nowej matury w obliczeniu W uwzględnia się wyniki części pisemnej egzaminu maturalnego, gdzie wynik procentowy jest równy liczbie punktów. Liczba punktów „P” jest wyznaczana według jednego z następujących wariantów i jest równa:
liczbie punktów za egzamin zdawany wyłącznie na poziomie podstawowym,
sumie punktów uzyskanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
podwojonej liczbie punktów za egzamin zdawany na poziomie rozszerzonym (w przypadku, gdy na świadectwie dojrzałości nie są podawane dodatkowo punkty za poziom podstawowy),
podwojonej liczbie punktów w przypadku egzaminów, dla których nie były przewidziane dwa poziomy.
Liczba miejsc:
40 osób - zapewniamy zajęcia w małych grupach!
Opłaty:
Za te studia w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu nic nie płacisz!