Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
BHP w Budownictwie

BHP w Budownictwie

14 listopada w murach Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbyło się seminarium pt. "BHP w Budownictwie", organizowane przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Budownictwie i ogólnopolskiej kampanii pn. "Budowa. STOP wypadkom!".

Studentów kierunku Budownictwo oraz uczniów szkół średnich przywitała Dyrektor Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu dr Agata Rychter, prof. uczelni, która podkreśliła duże znaczenie organizacji tego typu wydarzeń.

- Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, ponieważ wiem jak ważne są to treści. Warto mówić jak najwcześniej o tym jak istotne jest bezpieczeństwo - mówiła Dyrektor Instytutu Politechnicznego ANS w Elblągu dr Agata Rychter, prof. uczelni.

Następnie Paweł Parfianowicz, Kierownik Oddziału PiP w Elblągu oraz Radosław Żebrowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie przekazali zebranym informacje dotyczące m.in. statystyk wypadków, a także kultury pracy i zasad bezpieczeństwa służących eliminowaniu zagrożeń mogących skutkować wypadkami przy pracy na budowach.

Dużym zainteresowaniem studentów oraz uczniów cieszyły się również wyświetlane w trakcie seminarium filmy dotyczące ryzykownych sytuacji mogących wystąpić w trakcie ich przyszłej kariery w zawodach związanych z budownictwem.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Państwowej Inspekcji Pracy za przeprowadzenie seminarium.


Data publikacji: 16 listopada 2023

Przewiń do góry