Paulina Stapurewicz

Paulina Stapurewicz studentka Filologii polskiej, reprezentantka Polski w piłce ręcznej, medalistka Mistrzostw Europy i Świata, zakwalifikowała się do projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie pod nazwą  „Narodowa Reprezentacja Akademicka".

"Moja przygoda z piłką ręczną rozpoczęła się stosunkowo późno, bo gdy miałam 12 lat. Moje koleżanki chodziły do szkoły sportowej, gdzie wiodła piłka ręczna, a że ja też chciałam spróbować, zmieniłam szkołę i tak się zaczęło. Od razu złapałam tzw. „zabawkę” i piłka ręczna bardzo mnie pochłonęła. Od podstawówki aż do końca liceum większość mojego wolnego czasu pochłaniały treningi. Teraz zajmuję się już tym sportem na poważnie, gram w seniorskiej drużynie. W dalszym ciągu trenowanie zajmuję 3/4 mojego wolnego czasu, ale nie koliduje to praktycznie ze studiami. Wykładowcy są zazwyczaj wyrozumiali, dodatkowo jestem na indywidualnym toku studiów, ale i tak zawsze uda mi się znaleźć ten czas na naukę. Poza tym udało mi się dostać do projektu „Narodowa reprezentacja akademicka”, co też znacznie ułatwiło mi naukę".

Narodowa Reprezentacja Akademicka to nowy projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego polegający na wsparciu procesu kształcenia studentów-sportowców i umożliwienie im połączenia kariery sportowej z nauką. Obejmuje on dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej.